Pieprznik jadalny kosztuje krocie. Można sporo zarobić na zbiorach

Za jeden kilogram kurek musimy w tym sezonie zapłacić krocie. Ceny wahają się od kilkunastu złotych za kilogram, do nawet 90 złotych. Wszystko zależy od miejsca i obszaru, w którym ustalane są ceny.

Media donoszą o możliwości zarobku na zbieraniu tych pysznych grzybków. Obecnie ceny w skupie oscylują między 15 złotych za kilogram, a 20 złotych za kilogram.

Jak zauważyliśmy, ceny warzyw i owoców drastycznie wzrosły przez wiele czynników pogarszających proces produkcji na masową skalę. Ceny paliwa wpłynęły na ceny transportu, które z kolei miały wpływ na wzrost cen towaru. Nie jest także tajemnicą, że pogodowe warunki także kreują dostępność do plonów, dlatego też susza ograniczyła ją dość drastycznie według medialnych doniesień.

Nie do końca wiadomo, dlaczego tabloidy uczepiły się kurek jako najdroższych obecnie grzybków w naszym rejonie, jednak jeśli nie mamy możliwości udania się na samodzielne grzybobranie, w poniższych miejscach TYLE zapłacimy za pieprznik jadalny:

Lębork – 16 zł / litr
Olsztyn i okolice – 16-20 zł / litr
Kościerzyna – 25 zł /kilogram
Białystok – 30 zł / kilogram
Ruda Śląska – 35 zł / kilogram
Warszawa – nawet 90 zł / kilogram.

To też może cię zainteresować: Piotr Kraśko płaci majątek za dom opieki, w którym przebywa jego mama. Ceny w ostatnim czasie mocno poszybowały do góry

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ojciec Święty Zastanawia Się Nad Swoją Przyszłością W Razie Możliwej Rezygnacji Ze Swojej Funkcji Głowy Kościoła Katolickiego. Co Planuje Franciszek

O tym się mówi: Ida Nowakowska nie boi się o swoja przyszłość. Cieszy się zarobkami i inflacja jej nie straszna. Wszystko dzięki TVP